חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

בדיקת שדה ראייה

בדיקת שדה ראייה

בדיקת שדה הראייה מגלה חסרים בשדה הראייה של העיניים. הבדיקה מאבחנת מחלות עיניים שונות או מחלות אחרות הגורמות לחסרים בשדה הראייה.

המטרה היא לגלות חסרים בשדה הראייה של כל עין או של שתיהן. האבחון משמש לבדוק מחלות עיניים או מחלות הגורמות לחסרים בשדה הראייה

מי שעל פי החשש חולה במחלות שפוגעות בשדה הראייה

הבדיקה משמשת לאבחון מחלות שונות במערכת העצבים המרכזית ומחלות עיניים שונות. על מנת לאבחן מחלות אלו, יש לבדוק את שדה הראייה ולא להסתפק בבדיקת חדות הראייה. כך תוכלו לאבחן את המחלה ולטפל בה בהתאם.

  • הבדיקה חשובה לאבחון ומעקב של מחלות עיניים שונות ומחלות במערכת העצבים המרכזית
  • האמינות של תוצאות הבדיקה תלויה בנבדק הבדיקה דורשת ריכוז. מומלץ להגיע ערניים יש להביא לבדיקה משקפי קריאה ומשקפיים לראייה מרחוק מותר למצמץ, לנשום ולעצור במהלך הבדיקה ניתן לעצור את הבדיקה ולעדכן את הטכנאי בכל בעיה לא חשים טשטוש ראייה לאחר הבדיקה חשוב לקבל הסבר מהרופא המטפל על תוצאות הבדיקה חשוב לשמור העתק של תוצאות הבדיקה

ישנה אפשרות לעשות את הבדיקה בשתי דרכים:

בדיקה ידנית: הנבדק מכסה עין אחת ומזיז את אצבעותיו מול העין הגלויה. הנבדק מדווח מתי הוא רואה את אצבעותיו ומתי לא. הבדיקה מהירה אך לא מדויקת. הבדיקה משמשת להערכה מהירה של נזקים בולטים בשדה הראייה.

בדיקה ממוחשבת: הבדיקה נעשית באמצעות מחשב מיוחד אותו מפעיל טכנאי. הנבדק מתבקש להביט במכשיר ולהתמקד בנקודה מרכזית אחת. במהלך הבדיקה מאיר המחשב נקודות שונות בשדה הראייה, והנבדק מתבקש לסמן בלחיצה על כפתור כאשר הוא מבחין בנקודות האור. בתום הבדיקה המחשב מדפיס את התוצאות.
בדיקה זו מדויקת יותר מהבדיקה הידנית אך דורשת ערנות והבנה של הנבדק. התוצאה תלויה במידה רבה בשיתוף הפעולה של הנבדק וביכולתו לתת תשובות מדויקות.

הבדיקות אינן פולשניות

  1. קיים הסכם עם קופת חולים מאוחדת וקופת חולים לאומית, יש לפנות לסניף לצורך קבלת התחייבות
  2. החזרים באמצעות הביטוחים הינם תלויי פוליסה ויש לפנות לחברת הביטוח אליה אתה משויך

מומחים בתחום

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: