חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

גרידת ניסיון/הפלה נדחית

גרידה היא הסרה כירורגית של החלק העליון (המתחלף) של רירית הרחם, יחד עם תוכן הרחם, במידה ויש כזה. גרידה של רירית הרחם נחשבת כבדיקה האבחנתית הטובה והמדוייקת ביותר לזיהוי של מקור הדימום. ניתן לבחון את הרירית שהוצאה בבדיקה פתולוגית (תחת מיקרוסקופ) ולהגיע לאבחנה מתאימה.

בגרידה, מכניס הרופא מכשיר חד באופן יחסי, ו"מגרד" את הרירית. ניתן לבצע גרידה מסיבות טיפוליות או אבחנתיות. בשלב הראשון של הגרידה, יש צורך בהרחבת צוואר הרחם כדי לאפשר גישה לחלל הרחם עצמו. בביצוע של פעולה זו ניתן להיעזר במגוון רחב של סוגי הרדמה – הרדמה ספינלית, אפידורלית, כללית, מקומית, וכד'. לפני ביצוע הגרידה מומלץ להכיר היטב את המבנה האנטומי של הרחם, והמנח שלו (האם מדובר ברחם אחורי/ קדמי / מחיצתי/ דו קרני וכד'). 

  • לקראת הניתוח יש לבצע בדיקות דם כולל ספירת דם ותפקודי קרישה.
  • יש לקבל פירוט מלא מהרופא המטפל על מחלות בעבר או בהווה.
  • ביום הניתוח יש להגיע בצום מוחלט שמתחיל 6 שעות לפני הניתוח.
  • קיימות סיבות רבות לדימום: הפרעות בביוץ, שינויים ברמות האסטרוגן והפרוגסטרון בגוף, שרירן רחמי, פוליפ רחמי, היפרפלזיה של רירית הרחם, גידולים ממאירים, מחלות כלליות שונות (למשל הפרעות בבלוטת התריס), ועוד. לעיתים יש קושי לקבוע את הסיבה המדוייקת להופעת הדימום.
  • הפרוצדורה עצמה קצרה למדי, ואורכת מספר דקות בלבד.

ביצוע הגרידה באמצעות מכשיר כירוגי נעשה בזהירות ועדינות, כדי למנוע סכנה של חירור הרחם. במקרה והייתה פגיעה, תהיה תחושת אי נעימות ודימום לאחר הניתוח.

מומחים בתחום

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: