תחומים רופאים מידע למטופלים דרושים כניסת רופאים טפסי הסכמה
רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

דליפת שתן

דליפת שתן

דליפת שתן היא תופעה שממנה סובלים נשים וגברים, וששכיחותה עולה עם הגיל. הבעיה נוצרת כאשר הגוף לא מצליח לווסת את פעילות שלפוחית השתן ונוצר קושי לשלוט במתן שתן. דליפת שתן עלולה להיגרם כתוצאה מגורמים שונים, כגון חסימה בצוואר שלפוחית השתן, צניחה של השלפוחית, או מחלה נוירולוגית. הגורם הייחודי לדליפה אצל נשים, קשור בהריון ולידה – במהלך ההריון ולאחר הלידה שרירי רצפת האגן נחלשים, וכתוצאה מכך נוצרת בריחת שתן בלתי רצונית.

כיום קיימים מגוון טיפולים לבעיה. אך תחילה יש לבצע אבחון מלא אצל רופא נשים מומחה, על מנת להתאים את הטיפול האופטימלי. קיימים טיפולים תרופתיים, הזרקת חומרים לשלפוחית, ניתוחים, ולעיתים ניתן לשלב גם טיפול התנהגותי ואימונים לחיזוק רצפת האגן. הטיפול המתקדם ביותר בתחום הוא טיפול לייזר בנרתיק. קרני הלייזר מחממות את הרקמות ומעודדות בניה שלהן מחדש באמצעות הגברת הייצור של סיבי הקולגן. הטיפול בלייזר נחשב לחדשני ומתקדם במיוחד, מתבצע ללא הרדמה, אינו כרוך בכאבים ולא מצריך התאוששות.

הכנות לקראת הטיפול

לא נדרשת כל הכנה.

חשוב לדעת

נשים רבות חוששות לטפל בבעיה עקב תחושות מבוכה. בריחת שתן פוגעת בתפקוד היומיומי וגורמת להימנעות מביצוע של פעולות פשוטות. כיום יש היצע טיפולים רחב, ומומלץ לפנות לרופא נשים ולמצוא את הפתרון המתאים ביותר.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
מומחים בתחום
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות