חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

השתלת משקולת בעפעף

טיפול בעפעף במקרים שונים של חוסר תפקוד

מהי השתלת משקולת בעפעף

טיפול בעפעף במקרים של חוסר יכולת לסגור את העין (לגופתלמוס), חולשה של העפעף התחתון עם מנח לא תקין (אקטרופיון), יובש ודמעת עקב חוסר יכולת לסגור את העין, חשיפה של משטח העין החיצוני ופגיעה במנגנון האקטיבי של שאיבת הדמעות לאף.

חיזוק של העפעף התחתון השמוט, סגירה של זוית העין ("טרזורפיה"), הכנסת משקולת זהב או פלטינה לתוך העפעף העליון, הסרת עודפי עור מהעפעף העליון (בדומה לניתוח עפעפיים), והרמה של גבה שמוטה (דרך חתך מעל הגבה או בצורה אנדוסקופית).

התערבות וטיפול מצב בו יש שיתוק ספונטנטי של עצב VII המפעיל את שרירי ההבעה, לרוב קורה בצד אחד של הפנים. טיפול במצב חולשה של השרירים בעפעפיים עם קושי בסגירת העין וחולשת העפעף התחתון עם היפוך שלו כלפי חוץ -אקטרופיון. טיפול במקרים בהם יש צניחה של זווית הפה וקושי בדיבור ואכילה. לא כל הסימפטומים הללו מופיעים בכל החולים וגם דרגת הקושי שלהם שונה מחולה לחולה.

בדיקת רופא אף אוזן וגרון לשלול מחלה משנית, וכן בדיקת רופא עיניים לאמוד את משטח העין החיצוני. במרבית המקרים יש צורך בטיפול בטיפות מסככות או משחה מסככת, אך במקרים של שריטות בקרנית יש צורך בתפירה זמנית של העפעפיים (טרזורפיה).

מומחים בתחום

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: