חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

וריד בקיטור (SVS)

סוג הטיפול

הסרת ורידים /דליות בשיטת קיטור

שיטת הקיטור היא שיטה חדשה המבוססת על פגיעה של הוורידים באמצעות טמפרטורה גבוהה המופקת דרך אדי מים מזוקקים דחוסים, הטמפרטורה מגיעה ל-120 מעלות צלזיוס בתוך הווריד. השיטה נחשבת לשיטה "ירוקה", כל זאת הודות לשימוש באדי מים מזוקקים, שאינם פוגעים בסביבה. חשוב לציין שגופנו מורכב מ-70% מים, כך שלא מוחדר לגוף חומר הזר לו.

שיטת הטיפול פותחה בצרפת ובשנים האחרונות היא נחשבת לשיטה החדישה והמתקדמת ביותר. טיפול בוורידים באמצעות קיטור היא שיטה יעילה וקלה עבור המטופל.

היתרון בשיטת הטיפול דרך ניתוח בקיטור הוא בעיקר בחולים שעברו ניתוח ורידים -סטריפינג לטיפול בוורידים, הינו שבניגוד לניתוח בלייזר ובגלי רדיו, השיטה מתאימה גם לטיפול של וורידים ראשים וגם לוורידים משניים, כלומר הענפים של הוורידים הראשיים. ענפים אלו יטופלו באמצעות התזת אדי מים מזוקקים רק דרך המחט שמוחדרת לתוך הענפים, ללא צורך בהחדרת צינורית.

בהרדמה מקומית של הווריד, מוחדרת מחט לתוך הווריד החולה. החדרת המחט מתבצעת בהכוונת אולטרא -סאונד ודרכה מוחדרת צינורית דקה לאורך הווריד, דרך קצה הצינורית משתחררים פולסים של אדי מים מזוקקים, השוטפים את הדם מתוך הווריד וששורפים את הדופן הפנימית שלו. טיפול בורידים באמצעות ניתוח בקיטור, מתבצע בהרדמה מקומית וטשטוש.

לאחר הניתוח תתכן תחושת צריבה במקומות שבהם טופלו הוורידים השטחים מאוד. כ-10 ימים עד שבועיים, התהליך הדלקתי שסותם את הווריד מגיע לשיאו לכן קיים אפשרות לכאב קל בו ניתן לטפל דרך משככי כאבים (אנלגטיקה).

ורידים בולטים, כאבים ברגליים, נפיחות ברגליים, שינוי צבע בעור התסמינים השכיחים ביותר הם תחושה של כבדות ועייפות ברגליים. ברוב המקרים הדליות הן עניין תורשתי.

הפנייה מרופא כלי דם בקופ"ח לביצוע דופלר עורקי רגליים
רצוי להביא אנמנזה רפואית, בדיקות דם.

מומחים בתחום

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: