תחומים רופאים מידע למטופלים דרושים כניסת רופאים טפסי הסכמה
רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

כאבים ביחסי מין

כאבים ביחסי מין

נשים מדווחות לעיתים על תחושה של כאב שנוצר בעקבות מגע עם מבוא העריה ומתקשות למצוא טיפול מתאים. הכאב יכול להיגרם כתוצאה מחדירה בזמן קיום יחסי מין וגם לאחר החדרת טמפון או רכיבה על אופניים. עולם הרפואה מאבחן את התופעה כ"וסטיבוליטיס" או "וולוודניה" או "וגיניסמוס" - כולן אבחנות שמתארות מצב של כאב שפוגע בתפקוד היומיומי ומונע מחלק מהנשים הסובלות ממנו אף לקיים יחסי מין מלאים. המודעות לקיומה של התסמונת הולכת וגדלה בשנים האחרונות ורופאי הנשים מציעים מגוון דרכים לטיפול, שמותאם לכל מטופלת באופן אישי ומצריך המון סבלנות ולעיתים רק לאחר מספר ניסיונות טיפול שונים נוצרת מגמה של שיפור.

חשוב לדעת

קיימים כמה גורמים שעלולים לגרום להופעה של כאב בזמן קיום יחסי מין:

* הופעה חוזרת ונשנית של דלקות בנרתיק

* טרואמה עקב תקיפה מינית

* גורמים תורשתיים

* דיכאון וחרדה

* ריבוי של תאי עצב ברקמת מבוא העריה

* חוסר איזון הורמונלי

שיטות הטיפול

הקושי לטפל בתסמונת קשור בחוסר נכונות של נשים לגשת ולטפל בה ובחוסר ידע של רופאים - האבחנה מבוססת על בדיקה גיניקולוגית ועל ההיסטוריה של כל אישה, וחלק מרופאי הנשים אינם מודעים לסיבות שעלולות לגרום לה ונוטים לבטל תלונות על כאב כאשר הם לא מוצאים ממצאים פתולוגיים בבדיקה רגילה. נשים שפונות לקבלת טיפול בגלל כאבים ביחסי מין שומעות לפעמים תשובות כמו "זה רק בראש שלך", "אין שום בעיה שאני יכול להצביע עליה", ועוד משפטים שגורמים להן להפסיק לנסות למצוא טיפול.

ניתן לטפל בכאב באמצעות מגוון שיטות טיפול או טיפול משולב שכולל: פיוזיותרפיה של רצפת האגן, טיפול תרופתי, טיפול פסיכותרפי ועוד. אין סיבה לוותר על היכולת ליהנות מיחסי מין ועל חיי זוגיות טובים. במרפאת כאב לאישה תוכלי להתייעץ עם המומחים המובילים בארץ ברפואת נשים ולקבל את הטיפולים המתקדמים ביותר. 

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
מומחים בתחום
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות