חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

כאבים בנרתיק

נשים חוות לעיתים כאבים בנרתיק ובפות בגלל דלקת חולפת אך אצל חלקן הכאבים הופכים להיות כרוניים ופוגעים בתפקוד היומיומי ובתחושת הדימוי העצמי. התחושה המתמשכת של חוסר נוחות בנרתיק נקראת "וולוודיניה" והיא יכולה להופיע כתחושת גרד, נימול, צריבה, שריפה או כאב. וולוודיניה היא תסמונת שמאובחנת על דרך השלילה – לאחר ביצוע בדיקות ששוללות זיהומים, דלקות ומחלות של העריה, ניתן להגיע לאבחנה המלאה. רופאי נשים לא הצליחו לזהות במשך שנים רבות סיבות הגורמות לכאב וגינאלי אצל מטופלות שחזרו על תלונות כאב ללא ממצאים חיוביים של זיהום או דלקת. כיום הרופאים מעריכים כי הכאב נגרם עקב כמה גורמים אפשריים: הפרעה בהולכה העצבית באיזור הפות, גורמים תורשתיים, דלקות חוזרות ונשנות או לחץ נפשי.

כאבים בנרתיק יכולים להופיע אצל כל אישה בצורה שונה: בכל איזור הפות או בחלק ממנו, בשפתי הנרתיק, בדגדגן ובעוצמות משתנות. בנוסף לכך יש נשים שסובלות מכאבים ממושכים ואצל אחרות הכאבים נפסקים לסירוגין. חשוב לבדוק האם הכאבים מפושטים או נוצרים כתוצאה ממגע (למשל בחדירה בעת קיום יחסי מין או בזמן שימוש בטמפון), לאבחן את המקור שלהם בצורה יסודית ומקיפה ולנסות לבדוק קשר אל מחלות אחרות כמו פיברומיאלגיה או תסמונת המעי הרגיז.

הטיפול הוא ממושך ודורש המון סבלנות. מכיוון שלא תמיד ניתן להצביע על מקור מדויק לתופעה ולטפל בו כמו במקרה של הפרעה עצבית, צריך לנסות ולבדוק טיפולים אפשריים ולבחון לאורך זמן האם ההשפעה שלהם חיובית. שיטות הטיפול כוללות:

  • שימוש בחומרי הרדמה מקומית
  • שינוי אורח החיים והרגלי היגיינה (הימנעות משימוש בחומרים אלרגניים)
  • ביופידבק ופיזיותרפיה
  • טיפול פסיכולוגי התנהגותי
  • טיפול בתרופות נוגדות דיכאון

מומחים בתחום

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: