קורונה - טיפים והנחיות תחומים רופאים טיפולים מידע למטופלים דרושים כניסת רופאים טפסי הסכמה
רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

דופיטרן

כיווצה על שם דופיטרן (DUPUYTREN'S CONTRACTURE)

מהו יד-דופיטרן מורכב

כיווצה על שם דופיטרן (DUPUYTREN'S CONTRACTURE), הוא מצב בו יש כיפוף קבוע של אצבע אחת או מספר אצבעות (בעיקר הזרת והקמיצה) ללא יכולת לישרה. המצב נוצר כתוצאה מעיבוי וקיצור של הרקמה הפיברוטית (סיבית) מתחת לעור כף היד (PALMAR APONEUROSIS). הגורמים למצב זה אינם ידועים בוודאות. ישנן השערות שעבודה רבה ומעמסה על כפות הידיים או טראומה יכולים להיות בין הגורמים האפשריים. גברים הם ברמת סיכון גבוהה יותר למחלה כמו גם אנשים מעל גיל 40. ישנה גם נטייה משפחתית להופעת הבעיה.

אופן ביצוע הטיפול

כשהבעיה גורמת להפרעה בתפקוד ניתן לטפל במספר אופנים: טיפול בקרינה יכול לעקב את ההתפתחות. כמו כן ניתן לשחרר את האצבעות לעיתים על ידי הכנסת מחט ודקירת הרקמה הסיבית הנוקשה (NEEDLE APONEUROTOMY), או הזרקת תרופה בשם KENALOG שמספקת הקלה מסויימת בסימפטומים. כשהבעיה קשה במיוחד ומקשה על תפקוד יומיומי תקין יש צורך לנתח.

במקרים קשים, העור שנותר באזור הפתוח לא מאפשר כיסוי מוצלח של החתך והחולה נזקק להשתלת עור שיילקח מאזור אחר בגופו. בתום הניתוח היד נחבשת ומונחת על סד כשהאצבעות ביישור, על מנת לשמור על העמדה שהושגה בניתוח

סימפטומים

הסימפטומים הם הדרגתיים כשלרוב ההתחלה תהיה תחושה של גוש רגיש בכף היד. בהמשך לרוב הכאב יחלוף אבל ניתן יהיה לחוש ב"שרוך" של רקמה קשה בכף היד, שהוא הגורם לעיוות. לרוב הבעיה מתרחשת בשתי הידיים וכשיש גם מעורבות של כפות הרגליים, התפתחות העיוות נוטה להיות מהירה יותר. מחלה זאת אינה מסוכנת ואם הבעיה קלה ניתן אף לא לטפל. 

הכנות לקראת הטיפול

אין צורך בהכנות מיוחדות

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
מומחים בתחום
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות