חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

הגדרות ניתוח

גיד הוא איבר המחבר בין השריר לבין העצם אותה הוא מניע. זהו מעין מיתר חזק המעביר את הכוח שמייצר השריר. לרוב, הגיד נע בתוך מעטפת של רקמת חיבור או בתוך שרוול של רקמה בתוכם הוא מחליק. הגיד עשוי לנוע אלפי פעמים ביום, ובכל תנועה משתתפים לרוב מספר גידים של שרירים הפועלים יחדיו. במצבים מסויימים עלולה להווצר דלקת סביב הגיד.

הטיפול בדלקת נעשה בהתאם למיקומה ובהתאם לגורם. אם מדובר בזיהום, יש לטפל בדחיפות ע"י אנטיביוטיקה ולעיתים רבות יש צורך בניתוח לניקוז הזיהום. ברוב המקרים בהם מדובר בדלקת בגיד שאינה זיהום, הטיפול יהיה בתרופות נוגדות דלקת, פיסיוטרפיה וסדי-מנוחה לגידים המעורבים. כאשר הדלקת חמורה או ממושכת, יש פעמים בהם ניתן לטפל ע"י זריקת קורטיזון (ראה עלון הסבר נפרד לכך). במקרים כרוניים וקשים, לעיתים יש צורך בניתוח בו מתבצעת פתיחה של מעטפת הגידים המעורבים. מומלץ שהניתוח יתבצע ע"י אורתופד מומחה כף יד.

כאב בשורש כף היד והאגודל הם התלונות השכיחות כאשר הדלקת היא בגידי האגודל. תנועות של מתיחה או אחיזה חזקה בחפצים, פתיחת צינצנת וכו' מפיקים את הכאב. כאשר הדלקת היא בגיד במקום אחר התלונות יהיו בהתאם לפעולות הגורמות לאותו גיד לנוע. כאשר מדובר בדלקת על רקע זיהום בחיידק, הכאבים עזים במיוחד, לרוב יופיע אודם וחום.

ראו גם | כאבים כרוניים

אין צורך בהכנות מיוחדות

מומחים בתחום

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: