חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

ניתוחי מסתם

ניתוח השתלת מסתם אחמד ומסתם ברבלד
מבוצעים ע"י ד"ר רוני רחמיאל, רופא בכיר בתחום הגלאוקומה, איכילוב.

מחלת הגלאוקומה מהווה גורם שני בשכיחותו לעיוורון בעולם המערבי. מדובר בנזק מתקדם לעצב הראייה ולתפקודי הראייה על רקע לחץ תוך עיני גבוה בד"כ.

הורדת הלחץ בעין היא הטיפול היחיד המוכח למחלה. כאשר הטיפול התרופתי והטיפול בלייזר לא מספיקים לאיזון המחלה ולאחר שניתוחי פילטרציה מסוג טרבקולקטומיה, נקז קסן או נקז פרסרפלו כשלו או חדלו מלעבוד, הניתוח המקובל הוא ניתוח השתלת מסתם בעין. כמו כן, במספר צורות קשות של גלאוקומה (לאחר חבלות קשות, ניתוחי השתלת קרנית ודלקות תוך עיניות) ניתוח השתלת מסתם הוא ניתוח הבחירה הראשוני.

קיימים שני סוגי מסתמים שכיחים, מסתם על שם אחמד ומסתם על שם ברבלד. לכל מסתם יתרונות וחסרונות ועל המנתח להתאים את המסתם למקרה של המטופל. 

מדובר על נקז דמוי "עכבר של מחשב", בעל משטח (פלטה) המקובע לדופן  גלגל העין וצינורית שמוחדרת אל תוך גלגל העין. המערכת עובדת כמשאבה. נוזל העין יוצא ומתנקז לורידי ארובת העין.

המסתם נחשב כיום ליעיל ונוח ביותר להשתלה ולשימוש מבין המסתמים הקיימים. הוא מושתל בקלות ברביע אחד של העין . מסתם אחמד מונע תת לחץ בעין בזכות שסתום הגנה חד כיווני המותקן בו. אחוזי ההצלחה בניתוח כ- 90% מבחינת הורדת לחץ מתחת ל-21 ממ"כ. הניתוח אורך עד שעה ובהרדמה מקומית עם טיפות וזריקה סביב העין וההחלמה ממנו יחסית קלה ומהירה.

מומחים בתחום

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: