חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

עפעף/עפעפיים פטוזיס ותיקון צניחה

טיפול בצניחת העפעף (פטוזיס) העליון, כשהוא נמוך ביחס לעין או לעפעף השני

מהו טיפול פטוזיס

טיפול בצניחת העפעף (פטוזיס) העליון הנגרמת לרוב כתוצאה מרפיון שריר הלבטור האחראי על פתיחתו של העפעף. צניחת העפעף גורמת לכיסוי חלקי של האישון ופוגע בשדה הראיה ובאיכות הראיה. פטוזיס המתפתח עם הגיל אצל מבוגרים הינו פטוזיס נרכש, לעומת פטוזיס מולד המופיע אצל ילדים ונגרם לרוב עקב חסך בהתפתחות שריר הלבטור. ישנם מקרים בהם העפעף נפול כתוצאה מצניחת הגבה. הפתרון לבעיה הוא על ידי ניתוח עפעפיים.

תיקון צניחת העפעף (פטוזיס) יעשה על ידי שחזור שריר הלבטור לטרזוס. במהלך הניתוח שריר הלבטור מהודק, לרוב תחת הרדמה מקומית תוך-ורידית המבוצעת על ידי הרופא המרדים. עבור מטופלים בעלי צניחת עפעף מתונה, ניתן לבצע תהליך חלופי, של ביצוע חיתוך מתוך העפעף. טיפול זה נקרא Müller’s Muscle ResectioN ואינו מתאים לכל המטופלים.לעיתים במקרים שאין פעילות של שריר הלבטור מחברים את העפעף לגבה על מנת ששרירי המצח יבצעו את פעולת הרמת העפעפיים.

הרמת העפעף העליון ושיפור שדה הראיה של המטופל. רפיון העפעף העליון וצניחת העפעף הינם הסימנים החיצוניים לפטוזיס בקרב האוכלוסיה המבוגרת. צניחת עפעף גורמת להפרעה בשדה הראייה ומשפיעה על המראה החיצוני. לכך נלווית תחושת כובד בעיניים וקושי בהרמת העפעף העליון. הגורם העיקרי לפטוזיס ברוב המקרים הינו על רקע של גיל. צניחת עפעף באוכלוסיה המבוגרת נגרמת בעקבות רפיון שריר הלבטור או כתוצאה מהיפרדותו מהחלק התחתון של העפעף הטרסוס. ישנם גורמים נוספים כמו שימוש ממושך בעדשות מגע, מחלות בארובה העין, דלקות כרוניות, מחלות ניאורולוגיות, טראומה באזור העין והעפעף ועוד.

בדיקת שדה ראייה +צילום OCT

מומחים בתחום

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: