תחומים רופאים מידע למטופלים דרושים כניסת רופאים טפסי הסכמה
רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

צנתור אבחוני

הגדרת הניתוח

צנתור הנו פעולה חודרנית זעירה המבוצעת במכון דימות (רנטגן) בחדר צנתורים בהרדמה מקומית בדרך כלל, המאפשרת לאבחן  את מצב כלי הדם, פתיחותו, קוטרו, לחץ או ומהירות זרימת הדם בו. הצנתור הנו  אמצעי אבחון חשוב בעזרתו  ניתן  להדגים כלי דם במוח, לב, כליות, מעי או גפיים תחתונות ועליונות וכד'.

אופן ביצוע הניתוח

הצנתר הנו  צינור דקיק  המוחדר לכלי הדם לרוב דרך המפשעה בעורק הפמורלי המשותף, לכוון איבר המטרה אותו רוצים לראות ואשר בו קיים חשד להצרות או חסימה ,הפעולה מתבצעת בהרדמה מקומית ובהנחיית צילום רנטגן כאשר חומר ניגוד מוזרק לתוך הצנתר.
חומר הניגוד יודגם תחת שיקוף קרני רנטגן ויצבע את העורקים בצבע לבן. 'צביעת' העורקים בלבן מאפשרת לרופא המצנתר לראות בבירור את מבנה כלי הדם ואת אופן זרימת הדם בתוכם. בדרך זו ניתן לזהות חסימות, הצרויות, מפרצות ועיוותים מבניים.

תסמינים

קושי בהליכה ,כאבי רגליים פצעים קשיי ריפוי.

הכנות לבדיקה

בדיקת דופלר עורקי רגליים הבדיקה נועדה ליצירת הערכה של זרימה בכלי דם. היא מבוצעת על ידי מתמר השולח גלי קול שאינם נשמעים על ידי האוזן האנושית וקולט את הגלים שמוחזרים. כאשר תאי דם אדומים זורמים בכלי דם, הם מחזירים את גלי הקול באופן שונה מאשר אילו לא היו זורמים בו. תתבקש לבצע במסגרת קופת חולים בדיקות דם, צילום חזה, אק"ג , CT בהתאם להנחיות הרופא בהפניה לאשפוז.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
מומחים בתחום
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות