חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

צנתור אבחוני

הגדרת הניתוח

צנתור הנו פעולה חודרנית זעירה המבוצעת במכון דימות (רנטגן) בחדר צנתורים בהרדמה מקומית בדרך כלל, המאפשרת לאבחן את מצב כלי הדם, פתיחותו, קוטרו, לחץ או ומהירות זרימת הדם בו. הצנתור הנו אמצעי אבחון חשוב בעזרתו ניתן להדגים כלי דם במוח, לב, כליות, מעי או גפיים תחתונות ועליונות וכד'.

הצנתר הנו צינור דקיק המוחדר לכלי הדם לרוב דרך המפשעה בעורק הפמורלי המשותף, לכוון איבר המטרה אותו רוצים לראות ואשר בו קיים חשד להצרות או חסימה ,הפעולה מתבצעת בהרדמה מקומית ובהנחיית צילום רנטגן כאשר חומר ניגוד מוזרק לתוך הצנתר.
חומר הניגוד יודגם תחת שיקוף קרני רנטגן ויצבע את העורקים בצבע לבן. 'צביעת' העורקים בלבן מאפשרת לרופא המצנתר לראות בבירור את מבנה כלי הדם ואת אופן זרימת הדם בתוכם. בדרך זו ניתן לזהות חסימות, הצרויות, מפרצות ועיוותים מבניים.

קושי בהליכה ,כאבי רגליים פצעים קשיי ריפוי.

בדיקת דופלר עורקי רגליים הבדיקה נועדה ליצירת הערכה של זרימה בכלי דם. היא מבוצעת על ידי מתמר השולח גלי קול שאינם נשמעים על ידי האוזן האנושית וקולט את הגלים שמוחזרים. כאשר תאי דם אדומים זורמים בכלי דם, הם מחזירים את גלי הקול באופן שונה מאשר אילו לא היו זורמים בו. תתבקש לבצע במסגרת קופת חולים בדיקות דם, צילום חזה, אק"ג , CT בהתאם להנחיות הרופא בהפניה לאשפוז.

מומחים בתחום

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: