חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

ניתוח קטרקט בלייזר

קטרקט לייזר

ניתוח קטרקט (ירוֹד) הינו אחד הניתוחים המוצלחים והניתוח הנפוץ ביותר בארץ ובעולם מבין הניתוחים בעולם הרפואה. בפעולת ניתוח קטרקט בלייזר מוציאים מן העין את העדשה העכורה ומשתילים במקומה עדשה סינטטית שקופה. הניתוח מאפשר את החזרה של הראיה החדה לעין וגורם לשיפור בראיה ובאיכות החיים. ניתוח קטרקט באמצעות טכנולוגיית הלייזר מאפשר להסיר את עדשת העין העכורה ולהשתיל את העדשה המלאכותית, תוך ביצוע ההליך באמצעות לייזר, לרבות הכנת הפתח בקרנית ובקופסית העדשה. ההליך מבוצע באמצעות מערכת לייזר מתוחכמת – LenSx – המאפשרת למנתח ליצור את פתחי הכניסה בקרנית בדיוק רב ביותר, בהתאם לקימור הקרנית.

טיפול בקטרקט נעשה באמצעות ניתוח קטרקט שאורכו כ- 20 דקות. במהלך ניתוח קטרקט בלייזר מוציאים את העדשה העכורה ומשתילים במקומה עדשה מלאכותית שקופה במקומה, שנשארת בעין לצמיתות.

ההליך הניתוחי מתקדם ומבוצע בהרדמה מקומית באמצעות הזלפת טיפות אלחוש לעין.

טכנולוגיית הלייזר מאפשרת לבצע את חיתוך הפתח בקרנית ובקופסית העדשה באמצעות מכשיר הלייזר, המגביר את הדיוק והמהירות של ההליך עצמו וכך הופך להיות הדרך הטובה ביותר להסרת קטרקט בלייזר.

עם התפתחות הטכנולוגיה הרפואית, ניתוח העיניים הידוע כניתוח באמצעות לייזר הינו מהמתקדמים. זוהי פרוצדורה רפואית של כמה דקות בסך הכול, כאשר מטפלים בכל עין בנפרד.

המונח הרפואי לניתוח זה הוא "ניתוח תשבורת", כאשר בעצם מתקנים את כושר השבירה של הקרנית. הטכניקה המקובלת והנפוצה ביותר היא שיוף הקרנית בקרן לייזר (או במונח הרפואי "אקסימר לייזר").

בשימוש בקרן הלייזר ישנן שתי שיטות – שיטת שיוף ושיטת חיתוך. בשיטת השיוף ההליך מתבצע על פני שטח הקרנית, ובשיטת החיתוך בעובי הקרנית. איזו שיטה מתאימה לכם? לרוב ה דבר נקבע על פי בדיקת ההתאמה ונתוניו הרפואיים של המועמד לניתוח.

נכון שהמילה ניתוח מכניסה את הגוף לתחושת לחץ וחוסר שליטה, אך ניתוח עיניים ובייחוד ניתוח לייזר, אינם מסוג הניתוחים שאתם מדמיינים לעצמכם. ניתוח קטרקט למשל, כבר אינו מה שהיה פעם, ומזכיר את ניתוח הסרת המשקפיים בלייזר. הניתוח נמשך ככמה דקות בלבד ומתבצע בהרדמה מקומית ובעזרת טיפות עיניים, והכל ללא צורך באשפוז – עוברים את הניתוח וחוזרים מיד הביתה.

לאחר ניתוח להסרת משקפיים, תהליך חזרת הראייה הוא מהיר. ישנה שיטה בה הראייה חוזרת תוך 24 שעות, ובשיטת אחרת – בין כמה ימים לשבועות ספורים. תופעות הלוואי לאחר הניתוח מעטות וביניהן טשטוש בראייה, צריבה עדינה ותחושת יובש בעיניים. בהישמעות להוראות מדויקות של טפטוף טיפות עיניים לאחר הניתוח והקשבה להנחיות הרופא וביצוען – אין שום סיבה לחשוש.

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ובכלל ניתוח עיניים, זו האפשרות המהירה, המעמיקה והמדויקת ביותר לטיפול בבעיה שתמיד הפריעה לכם. הגיע הזמן לראות שוב את הדברים בפשטות, בבהירות ובקלות

  • בטחון – ביטחון מוגבר בהשגת התוצאות הרפרקטיביות המיטביות, תוך כדי ביצוע תהליך פשוט ובטוח למטופל.
  • דיוק – ביצוע חתכים מדויקים של הקרנית, קפסולורקסיס, שימוש באנרגיה באופן מבוקר, תכנון והשתלת העדשות בצורה מיטבית.
  • התאמה אישית – המערכת מתחשבת בנתוני המנתח והמטופל, ומאפשרת אופטימיזציה של תהליך הניתוח.
  • אופטימיזציה – המערכת צוברת נתונים ומתחשבת בהם בתכנון הניתוחים הבאים ובכך מעצימה את יכולת התכנון של התהליך ושל התוצאות הרפרקטיביות המצופות.
  1. להישמע להוראות הרופא המטפל – בדרך כלל הרופא יתן טיפות אנטיביוטיות למניעת זיהומים, וטיפות אנטי-דלקתיות. יש לשים את הטיפות באופן עקבי לפי ההוראות ולאורך כל תקופת הזמן שהוגדרו. אם הרופא המליץ על דברים נוספים, מומלץ להקשיב ולבצע.
  2. לא לשפשף, לגעת או לגרות את העין – לעתים אחרי הניתוח עלולה להיות  תחושה של הימצאות גרגירי חול בעין. חשוב לא לשפשף או לגעת בעין, התחושה תעבור מעצמה, בעוד ששפשוף עלול להזיק. חשוב לא להשתמש בסבון בקרבת העין כדי שלא יווצר מצב שטיפב של מים עם סבון נכנסת לעין וגורמת לגירוי מיותר של אזור רגיש. כמו כן מומלץ להרכיב משקפי שמש וכובע כדי למנוע מאור שמש או רוח להגיע לעין.
  3. להימנע מפעילות מאומצת – העין זקוקה למנוחה. לאחר ניתוח קטרקט החלמה דורשת זמן; עד כמה שהתהליך פולשני, ממוקד, מהיר ומינימלי – האיבר זקוק להחלמה. פעמים רבות פעילות מאומצת גורמת גם למאמץ בעיניים. רצוי במשך שבועיים לא להרים דברים כבדים או לעשות פעילות בחדר כושר ומומלץ להימנע גם משחיה על מנת לא להרטיב את העין בצורה לא מבוקרת.
  4. לא להתכופף – תנועת התכופפות יוצרת לחץ על העיניים ועל כלי הדם בתוכם. זוהי תנועה פשוטה ויומיומית שאנשים עושים מספר פעמים ביום, מומלץ להיות מודעים לתנועה הספציפית הזאת ולהימנע ממנה. אם צריכים להרים משהו, תגיעו אליו באופן אחר, ועם גב ישר.
  5. להשתמש במגן עין – אמנם אפשר להוריד את המגן די מהר לאחר הניתוח אך עדיין מומלץ להשתמש בו בשנת הלילה על מנת למנוע פגיעה בלתי מכוונת תוך כדי שינה, וכן בזמן המקלחת – במיוחד כשחופפים ראש או בכל מקרה שאתם מרגישים שרצוי לשמור על העין לעוד מספר ימים.

החלמה מניתוח קטרקט יכול לקחת מספר ימים. למרות שההחלמה יכולה להשתלב כמעט באופן מיידי בחיי היומיום וגם לאפשר ריפוי מלא של העין מהתהליך, מומלץ לזכור שהעין רגישה ולקחת את זה בחשבון בפעילויות השוטפות.

מומחים בתחום

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: