רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

קטרקט עם עדשות פרימיום

מה זה קטרקט עם עדשות פרימיום?

עדשות פרימיום הן שתלי עדשה חדישים, בטכנולוגיית היי-טק, המאפשרות ראיה מולטי-פוקלית. בשנים האחרונות הוכנסו לשימוש פיתוחים חדישים של שתלי עדשות תוך עיניות. אותם שתלים, הנקראים עדשות פרימיום, מאפשרים ברוב המקרים ראייה לכל הטווחים, גם ראייה לרחוק וגם ראייה לקרוב, ללא צורך במשקפיים. עדשות פרימיום מאפשרות להשיג תוצאות אופטימליות לאחר הניתוח.

אילו סוגים של עדשות פרימיום ישנם כיום?

העדשות הרגילות המושתלות כיום במהלך ניתוח קטרקט הן עדשות בעלות מוקד אופטי אחד ומאפשרות ראיה טובה אחרי הניתוח. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם בכדי לראות ברור יותר למרחקים ולצרכים שונים (קריאה, עבודה מול מחשב, נהיגה וכדומה), יש צורך להיעזר במשקפיים או בעדשות מגע לאחר הניתוח. בשנים האחרונות פותחו עדשות מיוחדות המושתלות בעין בזמן ניתוח קטרקט ומפחיתות את התלות במשקפיים. השכיחות של ניתוחים עם השתלת עדשות מיוחדות עולה בארץ ובעולם, ויותר אנשים דורשים ומשיגים תוצאות ראיה משופרות, המפחיתות את התלות במשקפיים לאחר ניתוח קטרקט. עם זאת השירות אינו נכלל בסל הבריאות.

מהן עדשות מולטיפוקל?

עדשות מולטיפוקל הן עדשות המאפשרות ראיה חדה הן לקרוב והן לרחוק בו זמנית ומאפשרות להפחית את הצורך במשקפיים אחרי הניתוח.

שתי דקות על עדשות מולטיפוקל:

עדשות טוריות (עדשות המתקנות צילינדר)

עדשות אלה מאפשרות ראיה חדה ללא צורך במשקפיים גם למטופלים הסובלים מאסטיגמציה/ צילינדר. עדשות אלו תורמות לרמת שביעות רצון גבוהה בקרב המטופלים ולמינימום הפרעות ראיה. התאמת העדשה נעשית על סמך חישוב מדויק באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם.

שתי דקות על עדשות טוריות:

אופן ביצוע הטיפול

הוצאת העדשה העכורה והחלפתה בעדשה מלאכותית תוך עינית. בניתוח משמרים את קופסית העין ומשתילים לתוכה את העדשה החדשה.

תסמינים

תסמינים נפוצים שיכולים לרמוז אם יש לך צורך בעדשות מולטיפוקל כוללים: טשטוש בראיה, ירידה בראייה, כפילות התמונה, רגישות לאור, עלייה מהירה במרשם המשקפיים וקושי בראיית לילה.

הכנות לקראת טיפול קטרקט עם עדשות

לקראת ניתוח קטרקט עם עדשות פרמיום יש לבצע מספר בדיקות כלליות ולהביא את התוצאות עמכם, ביום הניתוח. הבדיקות כוללות: בדיקות דם, בדיקה כימית, PT, בדיקת א.ק.ג, בדיקות עיניים מקיפה ובדיקת ביומטריה להתאמת העדשה. אין להפסיק תרופות קבועות, כולל אספירין. יש להביא מכתב מרופא המשפחה בו פירוט כל התרופות שנלקחות והמצב הבריאותי.

בכל מקרה, בשלב זה כבר תהיו לאחר ההתייעצות עם הרופא המומחה של medica מרכז רפואי, ובהתאם לכך תקבלו הנחיות מדויקות של אלו בדיקות לעשות.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
מומחים בתחום
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות