חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

טיפול בפגיעות עצביות ביד

מהו שחרור עצב אולנרי במרפק

העצב האולנרי הוא העצב האולנרי הוא אחד משלושת העצבים הראשיים של היד. הוא עצב שמעצבב שרירים באמה ובכף היד ותחושה בחלק מכף היד. בתסמונת העצב האולנרי נוצר לחץ על העצב באזור המרפק.

ניתוח בו מורידים את הלחץ שנוצר על העצב האולנרי , בעזרת שחרור הרצועה המייצבת אותו בתוך תעלתו במרפק. במידה והמצב חמור יותר, מעבירים את העצב ממקומו לקדמת הזרוע, אל תעלה מתחת לעור או מתחת לשרירים המכופפים. בשנים אחרונות קיימת גם שיטת ניתוח אנדוסקופי ,בו פתיחת העור הינה מינימאלית, ההתאוששות שלאחר הניתוח מהירה מאד והחזרה לתפקוד היומיומי אפשרית כעבור מספר ימים.

כאבים סביב המרפק, מרפק נימול ותרדמת האצבעות זרת וקמיצה, במיוחד בזמן כפיפה של המרפק. בנוסף לכך, לסובלים מחולשה וקושי בביצוע פעולות עדינות במקרים בהם העצב כלוא לתקופה ממושכת וגורם לסימנים של דלדול שרירים ביד.

ראו גם | מרפק טניס

אין צורך בהכנות מיוחדות

הגדרות ניתוח

עצב יכול להוביל תחושת מגע למוח או להעביר פקודות מהמוח להפעלת שריר.

ברוב המקרים יש צורך בתפירה של העצב החתוך. התפירה נעשית ע"י כירורג יד בעל מיומנויות בטכניקות מיקרוכירורגיות, כלומר תפירה בעזרת מיקרוסקופ ומכשירים עדינים מאד שכן העצבים מורכבים מסיבים בקוטר זעיר וחוטי התפירה כמעט ואינם נראים בעין בלתי מזוינת. לעתים נוצר חסר ברקמת העצב בין שתי הקצוות ועל כן יש צורך לקחת שתל עצב ממקום אחר בגוף.

פגיעה בשלמות העצב יכולה לגרום לאבדן תחושה או שיתוק של השריר.

מומחים בתחום

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: