חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

תפירת צוואר הרחם – שומרים על ההריון שלך

בעת לידה, צוואר הרחם מתחיל להתכווץ, להתקצר ולהיפתח – מה שגורם לצירים, והצירים כידוע מובילים ללידת התינוק. במצבים מסוימים, כאשר צוואר הרחם מתרחב ונפתח לפני שההריון מגיע לסיומו, הדבר עלול להביא ללידה מוקדמת ולא רצויה בשלב שבו העובר עדיין אינו מפותח דיו, או הפלה טבעית בשלבים המוקדמים מאוד של ההריון. עבור מקרים אלה קיים הליך של תפירת צוואר הרחם, כדי להגן על האישה ועל העובר שלה. ניתן לבצע הליך זה אצל אחד ממוחי הגינקולוגיה במרכז הרפואי medica.

צוואר רחם רחב שעלול להיפתח מוקדם מדי עלול להופיע בכמה מצבים. במידה ומדובר בהריון ראשון, הסיבה היא בדרך כלל במומים ברחם. אצל נשים שכבר היו בהריון בעבר, הסיבה יכולה להיות בניתוחים שנעשו באזור הרחם, הפסקות הריון יזומות, הפלות טבעיות חוזרות או לידות מוקדמות שהחלו לאחר ירידת מים. גם אישה שנושאת ברחם יותר מעובר אחד נמצאת בקבוצת סיכון ללידה מוקדמת. כל המקרים הנ"ל מוגדרים כאי-ספיקה של צוואר הרחם, ובכדי לטפל בכך, מומחי גינקולוגיה ממליצים לבצע תפירת צוואר הרחם.

ישנן שתי דרכים לאבחן אי-ספיקה של צוואר רחם רחב עוד לפני הכניסה להריון:
צילום האגן לאחר החדרת חומר נוזלי דרך צוואר הרחם, על מנת לראות בבירור את צורתו.
בדיקת הגרים, במהלכה מוחדרים צינורות קטנים בקטרים שהולכים וקטנים דרך הנרתיק לצוואר הרחם, בעזרתם מודדים את רוחבו.
במהלך ההריון אסור לבצע בדיקות אלה ולכן על הגינקולוג לבצע בדיקה ידנית או בדיקת אולטרה סאונד וכך לקבוע את אורכו ורוחבו של צוואר ברחם. בדרך כלל יהיה צורך להגיע למספר סדיקות כדי לבדוק האם חל שינוי. בכל מקרה לגופו ייקבע האם יש צורך בתפירת צוואר הרחם, אין זה מחייב שאישה שעברה הליך זה בעבר תיאלץ לעבור אותו בכל הריון.

את ההליך עצמו כדאי לבצע בין שבוע 11 עד 13 של ההריון. לא לפני, כדי להיות אחרי תקופה של הפלות טבעיות שכיחות, ולא אחרי, כדי לא לפספס את תחילת תהליך ההתרחבות של צוואר הרחם. במקרה שבו התפירה נעשית בשלב מאוחר יחסית, יש סיכוי שהאישה תצטרך להיות בשמירת הריון במצב שכיבה, ובמקרים מסוימים אף תחת השגחה בבית חולים במידה ויש סכנה שהתפר ייפתח.
התפר נעשה עם חוט טפלון או חומר סינתטי אחר. ההליך מתבצע תחת הרדמה כללית באשפוז יום. מסירים את התפר במהלך החודש התשיעי ללא הרדמה.

מרכז רפואי medica מעמיד לרשותך מיטב של מומחי גינקולוגיה על מנת לעבור אבחון בזמן ולהגיע למועד הלידה בזמן הנכון.

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: