חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

ניתוחי קטרקט מתקדמים – מחזירים את האור לחיים

ניתוחי קטרקט מתקדמים מחזירים את הראייה הצלולה לעיניהם של מאות אנשים בארץ מדי יום. חוש הראייה מאפשר לנו להתנהל באופן עצמאי: באישון העין נמצאת הקרנית ומאחוריה עדשה קטנה. קרני האור שמגיעות אליה עוברות תהליך של עיבוד במוח והתוצאה שלו היא בעצם רצף מהיר מאוד של תמונות שמאפשר לנו לראות את העולם שבחוץ. קטרקט או בשמו העברי "ירוד", הוא מצב שבו עדשת העין הפנימית הופכת להיות עכורה וכתוצאה מכך נפגעת יכולת הראייה. הוא מתרחש בדרך כלל בגילאים מבוגרים כחלק מתהליך ההזדקנות, אך יכול לקרות גם אצל אנשים צעירים בגלל פציעה בעין. שיטות לטיפול בקטרקט היו נהוגות כבר בימי מצרים הקדמונית, אז הטיפול בוצע על ידי דחיפת העדשה לתוך העין. לשמחתנו מאז ועד היום חלו מספר מהפכות בתחום רפואת העיניים וכיום יש מגוון טיפולים חדשניים שפותרים את הבעיה בקלות.


ניתוח קטרקט שהיה נפוץ עד לפני כמה עשרות שנים נעשה בטכניקה שכללה את הוצאת העדשה הפנימית מן העין והשתלת עדשה חדשה במקומה. ניתוח קטרקט מתקדמים מבוססים על אותו רעיון ועם השנים הדרך שבה מוצאת העדשה העכורה מהעין השתכללה – לייזר קטרקט עוזר לרופא לבצע חיתוך מדויק של שניים או שלושה מילימטרים, העדשה הפנימית עוברת ריסוק עדין, נשאבת החוצה ובמקומה מושתלת עדשה חדשה. בסיום ההליך החתך נסגר ללא צורך בתפרים, דבר שמקל מאוד על תהליך ההחלמה ולמעשה כמעט ומעלים אותו. אין ספק שהאנושות עשתה קפיצת דרך מדהימה בתחום הזה. אם בעבר נגזר על אנשים רבים להתעוור בגיל מבוגר, כיום הקטרקט מטופל בצורה מהירה, זולה ויעילה בכל רחבי העולם.


אחד השיפורים המדהימים שנעשו לאחרונה הוא ניתוח קטרקט עם עדשת פרימיום – אלו עדשות שבדומה לעדשות משקפיים, מתקנות את הראייה. במידה והמטופל נעזר במשקפי ראייה, העדשות שיושתלו מותאמות לתיקון הראייה שהוא צריך ובאופן הזה ניתוח קטרקט בלייזר לא רק מטפל בקטרקט אלא גם משפר את חדות הראייה של המטופל.


עדשות הפרימיום נחלקות לשני סוגים:

  • עדשות מולטיפוקל – עדשות שיכולות לתקן גם קוצר ראייה וגם רוחק ראייה.
  • עדשות טוריות – עדשות שמתקנות בעיה של חוסר מיקוד (צילינדר).
העדשה מותאמת אל המטופל לפני הניתוח לפי הנתונים ולפי ההעדפות שלו. בנוסף להשתלת עדשות פרימיום, קיים גם ניתוח לייזר קטרקט משני, שמטפל במצב שבו אצל מטופל שעבר ניתוח קטרקט לייזר, הקופסית האחורית שמחזיקה את העדשה הופכת להיות עכורה וכתוצאה מכך נפגעת הראייה. בניתוח קטרקט משני הרופא מחורר את הקופסית באמצעות קרני הלייזר במטרה לאפשר לאור לחדור דרכה.


במרכז הרפואי medica מתבצעים מדי יום ניתוחי קטרקט על ידי רופאי העיניים המובילים בארץ ועם הטכנולוגיה החדישה ביותר, צרו קשר עוד היום בטלפון 2147* ובואו לפגישת ייעוץ.

רוצה עוד פרטים?

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.

ברוכים הבאים לרשת

medica

מרכזים רפואיים

medica רפואה ברמה של 5 כוכבים הינה רשת מרכזים רפואיים מתקדמת בפריסה ארצית: